Materace dla seniorów

Spanie na materacu odpowiednim dla typu ciała lub indywidualnych potrzeb organizmu jest niezbędne, aby noc była spokojna i regenerująca. Dlatego w Sensive zwracamy uwagę na szczególne potrzeby osób starszych. Przygotowaliśmy ofertę materacy dla seniorów, które znacząco wpływają na lepszą jakość snu.

Materace dla seniorów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materace dla osób starszych powinny uwzględniać specyficzne potrzeby seniorów, w tym przede wszystkim zapewnić stabilne podparcie dla kręgosłupa. Ogólnie polecane są materace o średnim stopniu twardości (H3), ponieważ zapewniają maksymalny komfort i stabilnie podpierają ciało. Wielu seniorów cierpi na bóle stawów i problemy z krążeniem krwi. Dlatego podczas wyboru warto zwrócić uwagę na:

Mogą one pomóc zmniejszyć nacisk na wrażliwe obszary ciała. Zapewniają również większą wygodę i zmniejszają ryzyko powstania odleżyn, zwłaszcza u osób pozostających w łóżku ze względu na swój stan zdrowia.

Jeśli senior dzieli łóżko z partnerem, ważne jest, aby rozważyć materace dla osób starszych dobrze amortyzujące ruchy. Te ze sprężynami kieszeniowymi zapewniają dodatkową miękkość i minimalizują zakłócenia snu spowodowane ruchami drugiej osoby.

Poza odpowiednim dopasowaniem do ciała śpiących osób, materac dla seniora powinien zapewniać odpowiednią wentylację. Niektóre starsze osoby mogą czasami mieć trudności z regulacją temperatury ciała podczas snu. W takich przypadkach warto również zwrócić uwagę na materiał pokrowca. Higroskopijne tkaniny szybko pochłaniają i usuwają wilgoć, dzięki czemu nie ma mowy o spaniu na mokrym podłożu.

Oczywiście materac dla osoby starszej powinien być dopasowany wielkością do łóżka. Warto również wybrać produkty o odpowiedniej wysokości, aby ułatwić osobom starszym wchodzenie i schodzenie z łóżka. Zbyt wysoki lub zbyt niski materac może utrudniać poruszanie się i zwiększać ryzyko upadków.

Materace dla seniorów – wysoki komfort snu

Zmiany ciała u osób starszych tworzą nowe potrzeby, więc materac musi nadążać za tymi wyzwaniami. Ze względu na typowe cechy starzenia, kręgosłup seniorów wymaga większej pielęgnacji. Kwestie takie jak stabilne podparcie i łagodzenie bólu pleców czy stawów są istotne podczas snu.

Wielu seniorów spędza dużo czasu w łóżku. Zwłaszcza w przypadku osób z ograniczeniami w poruszaniu się konieczne jest wybranie podłoża do spania dostosowanego do ich wieku i potrzeb fizjologicznych. Dobrym rozwiązaniem są materace ortopedyczne. Ze względu na swoją budowę lepiej rozkładają ciężar ciała i sprzyjają rozluźnieniu stawów oraz zmniejszeniu nacisku na nie podczas snu. Są polecane szczególnie dla osób starszych z problemami kręgosłupa, takimi jak przepuklina dysku, ból nerwu kulszowego czy zmiany postawy związane z wiekiem.

Wysoki komfort snu zapewnią również materace dla osób starszych wykonane z materiałów hipoalergicznych. Większa podatność na różne alergie w wieku senioralnym skłania do tego, by unikać przebywania w środowisku kumulującym kurz, bakterie i roztocza. Materace dla alergików sprawdzą się więc w poprawie jakości snu starszych osób.

Materace dla seniorów – najwygodniejsze modele w Sensive

Inwestycja w wysokiej jakości materac sprawia, że seniorzy mogą cieszyć się spokojniejszymi i regenerującymi nocami. To z kolei korzystnie wpływa na ich ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. W Sensive dobrze o tym wiemy, dlatego przygotowaliśmy bogatą ofertę materacy dla osób starszych.

W szczególności polecamy:

  • Materac kieszeniowy Sleep Harmony oparty na rdzeniu kieszeniowym typu POCKET, obłożonym warstwą pianki z pamięcią kształtuj z jednej strony oraz pianką wysokoelastyczną z drugiej strony.
  • Materac piankowy Regal Latex, który dopasowuje się do kształtów ciała i ma właściwości antyalergiczne oraz przeciwgrzybiczne.
  • Materac piankowy Pure Comfort, który zapewnia solidne podparcie kręgosłupa i idealnie nadaje się do łóżek z ruchomym stelażem.

W naszej ofercie znajdują się również poduszki i kołdry antyalergiczne oraz nakładki ochronne na materac, które można prać w pralce.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8