Materace młodzieżowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Materac to, oprócz solidnego łóżka, najważniejszy element wyposażenia sypialni. W Sensive doskonale o tym wiemy, dlatego mamy produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Materace młodzieżowe to odpowiedź na zapotrzebowania młodych ludzi na wygodne miejsce do snu i wypoczynku. Sprawdź, co przygotowaliśmy w tej kategorii produktów.

Materac młodzieżowy – odpowiednie podparcie kręgosłupa

Młodzi ludzie są w ciągłej fazie rozwoju i wzrostu. Dlatego bardzo ważne jest, aby przybierali prawidłową postawę zarówno w ciągu dnia, jak i podczas snu. Wypoczynek w wygodnej i poprawnej pozycji jest niezwykle ważny. Może bezpośrednio wpłynąć na dobre samopoczucie, rozwój fizyczny, wyniki w szkole (zrelaksowane ciało to wypoczęty umysł) i układ odpornościowy. Dlatego nie można go traktować jako coś drugorzędnego. 

Regenerujący sen na dobrym materacu jest niezbędny dla zdrowia młodzieży. W przeciwnym razie mogą rozwinąć się u nich choroby mięśni i stawów, a nawet wady postawy, bóle kręgosłupa lub przepuklina dysku lędźwiowego. Dzięki odpowiedniemu modelowi materaca młodzieżowego, który zapewnia prawidłowe ułożenie całego ciała, nastolatkowie zachowują proste plecy przy jednoczesnej swobodzie ruchów. Na to wszystko pozwala powierzchnia do spania o dużych zdolnościach adaptacyjnych, zawsze odciążających ciało od nacisku wywieranego przez materac.

Materace młodzieżowe, które rosną razem z dzieckiem

Pamiętaj, że młodzieżowe materace powinny być jak najbardziej odpowiednie dla dziecka w zależności od jego wieku. Budowa ciała i nawyki snu zmieniają się w czasie, a dobre podłoże do spania musi dostosowywać się do potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na to, by produkt:

  • miał średni poziom twardości (dla osób w przedziale 50-70 kg wagi będzie to stopień H2, a dla lżejszych – H1), by nie powodować drętwienia ciała;
  • nie tworzył zbędnego nacisku (najlepiej, by jak materace sprężynowe łączył twardy rdzeń z wysokoelastyczną pianką);
  • zapewniał świeży odpoczynek dla osób, które intensywnie się pocą w nocy (dla większości idealne pod tym względem są materace piankowe);
  • w przypadku alergików nie był siedliskiem roztoczy i bakterii (warto sprawdzić nasze materace lateksowe).

Dobrym rozwiązaniem dla młodzieży są również materace kieszeniowe, które ze względu na swoją wytrzymałość sprawdzą się podczas długoletniego użytkowania.

  • Dobra rada od Sensive! Chcesz, aby materac młodzieżowy zapewnił Twojemu dziecku komfortowy sen na dłuższy czas? Wybierz od razu model o długości 200 cm i szerokości co najmniej 120 cm. Takie wymiary zapewniają swobodę ruchów podczas zmiany pozycji, nawet wysokim nastolatkom o postawnej budowie ciała.

Wysokiej jakości materace młodzieżowe z oferty Sensive!

Wysokiej jakości materac odgrywa niezaprzeczalną rolę w umożliwieniu dziecku spokojnego snu i obudzeniu się gotowym stawić czoła nadchodzącemu dniu. Nie czekaj na to, aż nastolatek dorośnie lub zacznie narzekać na bóle kręgosłupa. Od razu sprawdź naszą ofertę i wybierz wysokiej jakości materac młodzieżowy, który posłuży przez lata. Warto zdecydować się już teraz na odpowiedni materac i zadbać o pełną regenerację podczas wypoczynku dzieci.

Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, na jaki rodzaj produktu się zdecydować, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi klienta. Konsultanci Sensive są gotowi, by pomóc Ci wybrać odpowiedni materac młodzieżowy i nie tylko!