Materace miękkie H1

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Materace miękkie H1

Sen to czas, kiedy odpoczywa nie tylko nasz umysł, ale też ciało. Dlatego bardzo ważne jest, aby materac, na którym śpimy, był wygodny i dopasowany do naszych potrzeb. Nieodpowiedni materac może sprawić, że obudzimy się rano z bólem różnych części ciała. W ofercie Sensive znajdą Państwo różnorodne propozycje stworzone z myślą o wysokiej wygodzie wypoczynku.

Materace miękkie od Sensive

Do niedawna panował mit, że materac powinien być jak najtwardszy. Dzisiaj jednak jasne jest już, że musi być dobrany do masy człowieka i preferencji snu. Za miękki materac może powodować różne dolegliwości bólowe, a zbyt sztywny ograniczać komfort podczas nocnego wypoczynku. Odpowiednia miękkość zapewni dobre ułożenie sylwetki w czasie snu. Warto też zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej zasypiamy. Dla osób śpiących na boku lepszy będzie miękki materac, gdyż zachowa naturalną krzywiznę kręgosłupa, nie spowoduje bólu barków, bioder czy karku. Przy twardym materacu u osób śpiących na boku kręgosłup i kończyny będą nienaturalnie wygięte. Materac miękki h1 będzie doskonałym wyborem dla osób o wadze poniżej 60 kg. Osoby o takiej masie nie powinny mieć zbyt twardego materaca, gdyż ich ciało nie będzie powodować wystarczającego nacisku. Spowoduje to więc złe ułożenie kręgosłupa i spięcie mięśni.

Jak zbudowany jest materac miękki h1?

Miękkie materace z naszej oferty wykonane są z kilku specjalnie dopasowanych warstw, co zapewni idealne ułożenie ciała podczas snu. Są zaprojektowane tak, by kręgosłup w czasie snu odpoczywał, a mięśnie nie spinały się. W naszych materacach wykorzystujemy piankę termoelastyczną, która sprawia, że mięśnie przy nacisku mogą się całkowicie rozluźnić. Dodatkowo, pozytywnie wpływa na układ krążenia i zapewnia spokojniejszy sen. Wierzchnią warstwę naszych miękkich materacy stanowi pianka lateksowa. Lateks to szczególne ceniony materiał ze względu na swoją sprężystość. W miejscach większego nacisku ciała będzie się do niego idealnie dopasowywał, nie powodując uczucia zapadania się. Okaże się więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które w nocy często zmieniają pozycję. Sprawdzi się też u tych, którzy preferują boczną pozycję snu.

Miękki materac bezpośrednio od producenta – komfort snu i wysoka jakość

W swojej ofercie posiadamy materace kieszeniowe, których konstrukcja jest ceniona ze względu na dopasowanie się do ciała użytkownika. Polega to na tym, że poszczególne sprężyny nie są ze sobą połączone drutem, a tkaniną, tworząc pewnego rodzaju kieszenie. Każda kieszeń jest więc osobnym mechanizmem, dzięki czemu materac nie odkształca się, jest elastyczny, a ruszają się jedynie te miejsca, na które naciskamy. Zapewnia to dobre ułożenie kręgosłupa oraz mięśni. Dodatkowo, materac będzie cichy i nie usłyszymy charakterystycznego dźwięku „skrzypiących sprężyn”. Warto też wspomnieć, że nasze materace miękkie mają aż 7 stref twardości. Oznacza to, że w miejscach, gdzie nasze ciało jest najcięższe i będzie kładło na materac największy nacisk, będzie on najtwardszy.
Warto pamiętać, że materac to niezwykle istotna rzecz. Budzenie się rano z bolącym kręgosłupem czy mięśniami może wpłynąć na samopoczucie w ciągu dnia. Zachęcamy do dobrania odpowiedniego materaca z oferty Sensive i czerpania jak najwięcej z dobroczynnej, nocnej regeneracji.