Sensive » Blog » W oczekiwaniu na materac……jak pakowane są materace?
Blog
Materace od kuchni
czas 4 minut/y

W oczekiwaniu na materac……jak pakowane są materace?

Najważniejszym etapem w tworzeniu naszej sypialni jest bez wątpienia wybór materaca, na którym będziemy mogli przespać każdą noc z przyjemnością. Po zakupie następuje okres oczekiwania na wymarzony, idealnie dostosowany do...
Sensive
Sensive Publikacja: 20.03.2021

Najważniejszym etapem w tworzeniu naszej sypialni jest bez wątpienia wybór materaca, na którym będziemy mogli przespać każdą noc z przyjemnością. Po zakupie następuje okres oczekiwania na wymarzony, idealnie dostosowany do naszych potrzeb model materaca. Na tym etapie często pojawiają się w naszej głowie pytania odnośnie samej dostawy. W jakiej postaci będzie materac który do mnie przyjedzie? Czy będę musiał pomóc dostawcy? Materac w całości czy zrolowany?
Jak właściwie roluje się materace i czy rolowanie materaca nie zniszczy go?
Jeśli również czekasz na swój materac i chcesz znać odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do lektury!

Wszystko co musisz wiedzieć o rolowaniu materaca.

Materace roluje się po to aby zmniejszyć ich rozmiar do transportu. Często klienci pytają o wagę materaca, jednak to nie ona jest najważniejsza w kwestii dostawy. Większą rolę odgrywa powierzchnia. Materace o niedużych rozmiarach jak na przykład 80x200cm możemy bez większych problemów złapać w ręce i przenieść. Trudność pojawia się gdy mamy do czynienia z materacem o większych rozmiarach, powyżej 120 cm szerokości.
Aby rozwiązać ten problem stworzono maszyny które służą do rolowania materacy bez niszczenia ich. Specjalne urządzenie najpierw zmniejsza objętość materaca praską, pakuje próżniowo a następnie zwija materac w nieduży rulon. Tak zrolowany materac jest gotowy do transportu. Próba samodzielnego zrolowania materaca oprócz tego, że najpewniej zakończy się niepowodzeniem, niestety może też doprowadzić do uszkodzenia materaca więc zdecydowanie odradzamy tę praktykę.

Mam rulon z moim materacem, co teraz? Rozpakowanie zrolowanego materaca.

Aby rozpakować zrolowany materac, należy najpierw zdjąć folie z rulonu, rozłożyć materac a następnie ostrożnie otworzyć folię w którą próżniowo jest zapakowany. Materac pod wpływem uzyskiwanego powietrza zacznie powoli wracać do swojego pierwotnego kształtu i już po paru godzinach będzie wyglądał jak ten który oglądaliśmy w sklepie. Warto jednak zaznaczyć że pełen powrót do odpowiedniego kształtu może trwać do 72 godzin. Zalecane jest w tym czasie obracanie materaca co kilka godzin. Zazwyczaj możemy już w tym czasie korzystać z materaca i cieszyć się wypoczynkiem.
Rolowania materaca nie można jednak wykonać na każdym modelu. Niektóre materace kieszeniowe oraz te z matą kokosową nie są przystosowane do rolowania i nie należy tego robić. Mogłoby to trwale zniszczyć strukturę materaca i narazić nas na rozczarowanie.

Dostawa materaca od producenta Sensive.

W salonach Sensive większość materacy jest dostarczana w całości bez rolowania i zawsze wcześniej informujemy o sposobie dostawy Państwa materaca. Nawet bardzo duże materace jak na przykład 200×200 cm jesteśmy w stanie dowieźć bez rolowania a nasz dostawca może nawet wnieść materac do mieszkania. Dzięki temu mamy pewność że każdy materac który do państwa trafia jest w odpowiedniej kondycji. Przy zakupach naszego wymarzonego materaca warto zapytać sprzedawcę jaka będzie forma dostawy oraz czy materac będzie rolowany czy też przywieziony do nas w całości. Jeśli opcja druga, warto sprawdzić czy dany producent oferuje usługę wniesienia materaca lub też czy mamy kogoś do pomocy w dniu dostawy. Odpowiednio zrolowany materac może być dużym ułatwieniem w dostawie, należy jednak pamiętać aby zabieg ten był wykonany profesjonalnie, abyśmy bez przeszkód mogli się później cieszyć naszym wymarzonym materacem.
Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego wpisu, pytania o rolowanie materaca nie będą już Państwu spędzały snu z powiek.