Darmowa dostawa w całej Polsce!
Gwarancja do 10 lat
Darmowa dostawa w całej Polsce!

Indywidualne materace na wymiar

Od dawna poszukujesz materaca w niestandardowym wymiarze lub kształcie? Nigdzie nie możesz znaleźć produktu który Ci odpowiada? Trafiłeś idealnie!!!

Sensive jako polski producent materacy jest w stanie wykonać także nietypowe zlecenia wedle indywidualnej specyfikacji Klienta.

 


Zadzwoń do nas +48 694 307 307 lub napisz wiadomość a my oddzwonimy.

 

 

 

Przygotujemy materac na wymiar!

Choć w naszej ofercie posiadamy materace w wielu rozmiarach, może się okazać, że nie znajdą Państwo takiego, który będzie idealnie pasował do łóżka. To jednak żaden problem! Naszym klientom, oprócz materaców o standardowych rozmiarach, oferujemy także materace produkowane na wymiar, zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami. Przyjmujemy zamówienia na nietypowe rozmiary oraz kształty, np. materace okrągłe.

Jak dobrać rozmiar materaca dla swojego łóżka, by pasował idealnie?

Dobrze dobrany materac ze swobodą spoczywa na stelażu, dokładnie mieszcząc się wewnątrz ramy łóżka. Nie jest wtłoczony w nią na siłę, nie marszczy się, ani też z żadnej strony nie są widoczne nieeleganckie prześwity. Jeśli posiadają Państwo łóżko o niestandardowych wymiarach, aby dopasować odpowiedni materac, ważny jest sposób dokonania pomiaru. Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak zrobić to krok po kroku.

1. Najpierw należy zmierzyć tzw. światło ramy łóżka, czyli wewnętrzny rozmiar ramy – jej długość i szerokość. Pomiaru dokonujemy wyznaczając odległości od wewnętrznych ścian łóżka.

2. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie wysokości ścian bocznych, które znajdują się nad stelażem przygotowanym do ułożenia na nim materaca. Jeśli nie ma jeszcze stelaża, mierzymy wysokość ściany nad listwą do jego montażu. Materac powinien wystawać ponad krawędzie bocznych ścian co najmniej o 6 cm, najlepiej zaś 7-8 cm, bo taka wysokość sprawia, że użytkowanie materaca jest najbardziej komfortowe.

3. Warto zwrócić uwagę, czy łóżko posiada zaokrąglone rogi – jeśli tak, pasujący idealnie materac również powinien takie posiadać. Aby określić, jakie ma być to zaokrąglenie, trzeba zmierzyć jego promień. Polecamy odrysować zaokrąglenie na papierze i zmierzyć jego promień linijką. Można też przygotować wzór z papieru – przyłożyć go do ramy łóżka i dopasować, odpowiednio przycinając.

4. Jeśli łóżko posiada bardzo nietypowy kształt – ma dużo zaokrągleń i innych niestandardowych elementów – najlepszym rozwiązaniem jest sporządzenie dokładnego wzoru, co pomoże w opracowaniu projektu materaca. Pomocny będzie tu papier bądź folia, które należy odpowiednio przyciązgodnie z preferowanym kształtem. Taki wzór z pewnością usprawni cały proces realizacji zamówienia na Państwa idealny materac na wymiar. Można też przygotować rysunek materaca z dokładnym opisem i przesłać go do nas pocztą mailową lub tradycyjną.

Uwaga! Należy pamiętać, aby pomiarów dokonywać nierozciągliwą miarą. Najbardziej dokładne są miary składane lub rozwijane stalowe, zaś zdecydowanie nie polecamy miar krawieckich, materiałowych i elastycznych.

Jeżeli potrzebują Państwo materac na wymiar, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy. Odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy w przygotowaniu wzoru i w doborze najlepszego modelu materaca, jak i przygotujemy jego wycenę. Zapraszamy także bezpośrednio do naszych salonów sprzedaży, w których pomocą służy Państwu wykwalifikowany personel.