Słownik


SPRĘŻYNY BONELLOWE Klasyczne sprężyny tapicerskie o taliowanym kształcie. Wykonane z wysokogatunkowego drutu, zapewniają sprężystość i trwałość. Sprężyny są ze sobą połączone za pomocą spiralnego drutu, przez co nacisk rozkłada się na całą powierzchnię. 100 sprężyn/m2.


SPRĘŻYNY KIESZENIOWE Sprężyny w kształcie walca o niedużej średnicy, umieszczone i połączone ze sobą specjalnymi „kieszonkami” z tkaniny. Dzięki temu, możliwa jest niezależna praca każdej ze sprężyn, materac jest elastyczny i łatwo dopasowuje się do kształtów ciała. 220 sprężyn/m2.


WKŁAD LATEKSOWY Wkład materaca wykonany z mleczka kauczukowego zwulkanizowanego w formie odpowiadającej rozmiarom materaca. Składa się z mieszaniny lateksu naturalnego z syntetycznym. Otwartokomórkowa struktura zapewnia doskonałą wentylację.


PIANKA WYSOKOELASTYCZNA Nowa generacja zaawansowanych technologicznie pianek, które dzięki swoim własnościom świetnie sprawdzają się jako warstwa nośna w materacach, zapewniając sprężystość i elastyczność na poziomie wkładów sprężynowych.


PIANKA TERMOELASTYCZNA Nazywana pianką „Memory” lub „Visco” tworzy komfortową warstwę, która reaguje na temperaturę ludzkiego ciała i idealnie dopasowuje się do jego kształtu. Pianka po odkształceniu powoli wraca do pierwotnego kształtu.


PIANKA LATEKSOWA  Płyty lateksu wykorzystywane są jako warstwy zwiększające komfort materacy. Ich struktura zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Posiadają właściwości antygrzybiczne.


KOKOS Mata kokosowa to surowiec naturalny, pochodzący z skorupy orzecha kokosowego. Warstwa kokosu podwyższa twardość, przy równoczesnym zachowaniu elastyczności. Włókno kokosowe jest przewiewne, zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza i pochłania wilgoć.


PIANKA POLIURETANOWA  Jeden z podstawowych produktów do produkcji materacy. Skład pianki poliuretanowej zapewnia przewiewność oraz wytrzymałość. Nowoczesne technologie stosowane w produkcji wydłużają żywotność pianki.


OWATA Włóknina wysokopuszysta wszywana w pokrowiec, nadaje miękkość i formę podwyższając komfort i estetykę. Dostępne gramatury od 100 do 300g/m2.


POKROWIEC LATO/ZIMA Pokrowiec z jednej strony podszyty bawełną, a z drugiej strony naturalną wełną.


OBUSTRONNY Materac jednakowy z obu stron, dobry do stosowania z pokrowcem lato/zima i możliwością obracania.


H1 – materac miękki najlepszy dla osób o wadzę do 60kg.


H2 – materac średnio miękki najlepszy dla osób o wadze od 50 do 80kg.


H3 – materac średnio twardy najlepszy dla osób o wadze od 70 do 110kg.


H4 – materac twardy najlepszy dla osób o wadze powyżej 110kg.


H2/H3 materac skonstruowany w taki sposób, aby występowała nieduża różnica twardości po obu stronach.


ONA I ON podwójny materac stworzony, z myślą o parach, których dotyczy dysproporcja wagi, dzięki temu obie połowy materaca charakteryzuje inna twardość.


PLAMPOODPORNY Materac z pokrowcem nieprzepuszczającym cieczy.


PRANIE Wszystkie pokrowce w materacach Sensive wyposażone są w zamek błyskawiczny z czterech stron, oraz możliwość prania.


ANTYALERGICZNY Materac o właściwościach antyalergicznych.


ANTYGRZYBICZNY Materac o właściwościach antygrzybicznych


ORTOPEDYCZNY Materac o właściwościach ortopedycznych, jego konstrukcja wpływa korzystnie na schorzenia kręgosłupa, odpowiednio go podpierając.


MATERAC 3-STREFOWY Konstrukcja materaca sprawia, że rozróżniamy w nim 3 strefy twardości.


MATERAC 5-STREFOWY Konstrukcja materaca sprawia, że rozróżniamy w nim 5 stref twardości.


MATERAC 7 STREFOWY Konstrukcja materaca sprawia, że rozróżniamy w nim 7 stref twardości.


STELAŻ Do ruchomych stelaży