Materace medyczne

Realizujemy zamówienia na materace medyczne do łóżek szpitalnych. Materac medyczny projektujemy i wykonujemy w oparciu o własne doświadczenie, oraz wytyczne zamawiającego. Konstrukcja materacy pozwala na zastosowanie ich w łóżkach z ruchomym leżem. Cena materacy medycznych uzależniona jest od wielu czynników – możliwe do zamówienia są tanie materace medyczne. Materace wyposażone są w pokrowce wykonane z materiału wodoodpornego, paroprzepuszczalnego z barierą przeciwko roztoczom, bakteriom i grzybom.

Zadzwoń do nas +48 694 307 307 lub napisz na sklep@sensive.pl wiadomość a my oddzwonimy.


  * pole obowiązkowe

  Na jakość snu wpływa szereg czynników. Nie ulega wątpliwości, że kluczowym warunkiem dobrego wypoczynku jest komfortowy materac. Osoby mające problemy zdrowotne, szczególnie te związane z układem ruchu, potrzebują specjalnie dobranych materacy.

  Co gwarantuje producent materacy medycznych?

  Materace medyczne – jak już sama nazwa wskazuje – należą do produktów terapeutycznych. Nim zostaną dopuszczone do sprzedaży, ich prozdrowotne działanie musi uzyskać odpowiednie certyfikaty ośrodków rehabilitacyjnych, wydane na podstawie restrykcyjnych testów oraz badań. Każdy producent materacy medycznych przestrzega określonych procedur w ich produkcji, by zapewniały one deklarowaną jakość snu. Jedynie wyroby medyczne gwarantują doskonały poziom stabilizacji ciała podczas wypoczynku, a także tworzą idealne środowisko snu. Dzieje się tak za sprawą rozłożonych kilku stref twardości, dopasowanych do nacisku, jaki generuje ciało w czasie nocnego spoczynku. Ponadto materac medyczny powstaje z antyalergicznych, przyjaznych skórze materiałów, co ogranicza rozwój roztoczy i innych szkodliwych mikroorganizmów.

  Czy warto zainwestować w materac medyczny?

  Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytanie, komu dedykowane są tego typu materace. Z pewnością osoby cierpiące na problemy z układem ruchu, m.in. bóle kręgosłupa, zwyrodnienia czy choroby reumatyczne, powinny zdecydować się na materac zapewniający zdrowy odpoczynek. Odpowiednie podparcie ciała, gwarantowane przez medyczne materace, które dopasowują się do sylwetki, pozwala rozluźnić się mięśniom i stawom. Wykluczony jest tu ucisk na ciało, dzięki czemu krążenie krwi nie jest w żaden sposób zaburzone.

  Z materaca medycznego koniecznie powinny korzystać też osoby długotrwale leżące (by przeciwdziałać odleżynom), będące w trakcie rehabilitacji, po wypadkach, cierpiące na choroby alergiczne oraz sportowcy, dla których regeneracja stanowi podstawę dobrej formy fizycznej. Ale na tym lista osób, dla których wybór materacy medycznych byłoby korzystny, się nie kończy. Dobrodziejstwami, jakie daje korzystanie z tych wyrobów, może cieszyć się każdy, komu zależy na ponadprzeciętnej jakości snu. Wypoczynek na materacu medycznym to nie tylko spokojny sen, lecz także idealna profilaktyka m.in. problemów ortopedycznych. Innymi słowy – w materac medyczny zawsze warto zainwestować, niezależnie od tego, czy ma on poprawić jakość życia w konkretnym schorzeniu, czy też po prostu pozytywnie wpłynąć na polepszenie snu.

  Materace medyczne marki Sensive

  Już od wielu lat firma Sensive znajduje się w czołówce polskich producentów materacy medycznych. Naszym klientom oferujemy produkty spełniające indywidualne wymagania. Każdy egzemplarz materaca powstaje z najwyższą starannością. Wykorzystujemy jedynie przewiewne, elastyczne materiały, zapewniające deklarowane cechy materaców. Są one przyjazne osobom cierpiącym na choroby uczuleniowe, podobnie jak i mającym nawet najbardziej wrażliwą skórę. Proponujemy Państwu materace o zróżnicowanej wielkości oraz twardości. Należy je dobierać przede wszystkim do wagi osób z nich korzystających (im lżejszy użytkownik, tym materac powinien być bardziej miękki). Wypełnienie materacy medycznych to głównie specjalna pianka termoaktywna oraz wysokoelastyczna. Dobrze dopasowuje się ona do sylwetki, zapewniając właściwy stopień podparcia poszczególnych części ciała.

  Jeśli szukają Państwo materaca medycznego, z przyjemnością doradzimy i pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu! Życzymy udanych zakupów!