Materac dla par – lepszy podwójny czy pojedynczy?

Stoisz przed wyborem materaca, który wpisze się w oczekiwania twoje i partnera? Podjęcie ostatecznej decyzji wcale nie jest łatwe – szczególnie, jeśli macie odmienne preferencje co do stopnia twardości. Czy to oznacza konieczność pójścia na kompromis i wybór materaca podwójnego? A może lepszy będą dwa różne materace pojedyncze? Sprawdź, jaki materac dla par wybrać, aby zapewnić sobie i partnerowi komfort.

Dopóki każdy mieszka samotnie, wszystko wydaje się proste. Sprawa niejako komplikuje się wtedy, gdy spotykasz drugą połówkę i zapada decyzja o wspólnym zamieszkaniu. Wtedy zwykle trzeba wymienić nie tylko łóżko, ale i materac dla par. I zaczynają się „schody” związane z zakupem odpowiedniego modelu.

Materac dla par – z czego wynika trudność wyboru?

Teoretycznie możesz wybrać dowolny podwójny materac, który spełni rolę materaca dla pary. Nie oczekuj jednak, że zyskasz 100% komfortu – szczególnie, jeśli oboje macie odmienne preferencje. Warto bowiem pamiętać, że każdy ma inną sylwetkę, masę ciała, przyzwyczajenia w zasypianiu. Są to natomiast czynniki, które w znacznym stopniu wpływają na dobór odpowiedniego materaca.

Sprawdź też: Jaki materac wybrać: sprężynowy czy piankowy?

Niejednokrotnie zdarza się, że partner jest cięższy od partnerki i dla niego odpowiedniejszy będzie materac o wyższym stopniu twardości – zapewni lepsze podparcie. To, że mężczyzna woli spać na twardym materacu, a kobieta na bardziej miękkim, wcale nie oznacza konieczności zmiany partnera. Nie trzeba aż tak drastycznie zmieniać swojego życia – wystarczy skorzystać z kilku poniższych wskazówek.

Jaki materac dla par wybrać?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jaki materac dla par będzie najlepszy. Wcale jednak nie trzeba iść na kompromisy, ponieważ szeroki wybór modeli pozwala na dopasowanie powierzchni spania do potrzeb obojga.

 

Materac dla pary o różnej wadze

W przypadku osób o wyraźnej różnicy w masie ciała, najlepiej sprawdzi się materac pojedynczy dla każdego. Dzięki temu można dopasować stopień twardości do indywidualnych preferencji związanych ze spaniem na podłożu o różnym utwardzeniu.

Jeden podwójny materac dla pary o różnej wadze nie zapewni maksymalnego komfortu podczas snu. Wyjątek stanowi materac podwójny z dzieloną powierzchnią spania.

Charakteryzuje się różnymi stopniami twardości po lewej i prawej stronie, dlatego sprawdzi się jako materac partnerski. W tym modelu kieszenie ze sprężynami otulają warstwy z pianki – termoaktywnej oraz lateksowej.

Należy do grupy materacy kieszeniowych, w którym sprężyny ukryte w kieszonkach zostały obłożone warstwami pianki poliuretanowej o różnych stopniach twardości. To idealny partnerski materac dla pary o różnej wadze.

Materac dla par o zbliżonej masie ciała

Jeśli para ma zbliżoną masę ciała, wówczas świetnie sprawdzi się materac dwuosobowy o jednolitym wypełnieniu – bez wydzielania stopni twardości.

Należy do grupy materacy średnio twardych (H3). W tym modelu wkład ze sprężyn zamkniętych w kieszonkach został obłożony dwiema warstwami pianek elastycznych o różnych gęstościach.

Innowacyjny materac piankowy, w którym pianka wysokoelastyczna została nacięta i uzupełniona warstwami pianki termoaktywnej. Taka konstrukcja przekłada się na niezależną pracę każdego segmentu pianki, co w efekcie daje wysoką elastyczność punktową.

Materac dla par o odmiennych preferencjach

Może zdarzyć, że oboje ważycie podobnie, ale macie zupełnie odmienne preferencje np. względem pozycji przyjmowanej podczas spania. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem mogą okazać się dwa materace pojedyncze.

Pamiętaj! Decydując się na materace pojedyncze, zwróć uwagę na ich wysokość. Musi być identyczna, aby różnica między nimi nie była mocno wyczuwalna.

Różne oczekiwania względem materaca wcale nie muszą być powodem kłótni. W naszej ofercie znajdziesz materace, które dopasujesz do odmiennych preferencji.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, doradca Sensive służy wsparciem.