Darmowa dostawa w całej Polsce!
Gwarancja do 10 lat
Darmowa dostawa w całej Polsce!

Wspólny materac czy rozwód? ;-) – czyli jak dobrać materac dla pary

Dopóki mieszkaliśmy sami wszystko wydawało się proste 🙂 Problem pojawił się gdy spotkaliśmy drugą połowę i nadszedł czas by zakupić wspólne łózko, a co najważniejsze wspólny materac. Początkowo nic w tym trudnego, ale czy na pewno??

Mając materac tylko dla siebie dopasowaliśmy go do swoich potrzeb. Sprawa wygląda trudniej gdy, musimy dobrać jeden materac do potrzeb dwóch rożnych osób o odmiennych wymaganiach. Każdy z nas ma inną sylwetkę, wagę i przyzwyczajenia w zasypianiu. Niejednokrotnie zdarza się, że partner jest cięższy od partnerki i dla niego odpowiedniejszy będzie materac o większej twardości dający lepsze podparcie, podczas gdy partnerka woli spać na miększym materacu. Co wtedy? Zmienić partnera czy rozpocząć poszukiwanie materaca spełniającego wymagania dwóch osób jednocześnie? Poniżej kilka sposób na rozwiązanie problemu.

  1. Materac dla dwojga Asymmetric Comfort 

    Najprostszym rozwiązaniem będzie zakup materaca, który posiada dwie twardości dzięki zastosowaniu pianek termoelastycznej oraz poliuretanowej H2 i H3. Takie rozwiązanie pozwala na podział materaca na stronę prawą (miększą) oraz lewą (twardszą). W ten sposób każdy z partnerów zyskuje przestrzeń materaca najbardziej odpowiadającą jego wymaganiom.

  2. Drugim sposobem jest zakup dwóch węższych materacy. Czyli w przypadku ramy łóżka 160×200 cm kupujemy dwa materace 80×200 cm, a w wypadku łóżka 180×200 cm kupujemy dwa materace 90×200 cm. Ważne jest, aby wybrać materace tej samej firmy a co najważniejsze tej samej wysokości, w przeciwnym razie powstanie uskok pomiędzy materacami, który spowoduje dyskomfort.

  3. Możemy też kupić materac posiadający dwie twardości dzięki zastosowaniu innej pianki na górze niż na dole materace. W ten sposób partnerzy mają możliwość wypróbowania na której stronie lepiej im się śpi. Takie rozwiązaniu zastosowano w materacu Smart Pocket z jednej strony mamy piankę MEMORY oraz pianką wysokoelastyczną z drugiej strony. Pianka wysokoelastyczna daje nam sprężystą podstawę, natomiast pianka MEMORY doskonale dopasowuje się do ergonomii ciała i odciąża kręgosłup.

Mamy nadzieję, że dzięki któremuś z powyższych punktów będą mogli Państwo łatwiej podjąć decyzję jak dobrać materac dla siebie i partnera, a po zakupie cieszyć się spokojnym snem.