Sensive » Blog » Nasze najlepsze materace na gorące dni i jak je wybrać
Blog
Materace od kuchni
czas 4 minut/y

Nasze najlepsze materace na gorące dni i jak je wybrać

Sen jest gwarancją udanego wypoczynku i dobrego stanu zdrowia. Bez właściwego materaca, który zapewni Ci jak największą wygodę, trudno mówić o odpowiednio przespanej nocy. Zwłaszcza latem, kiedy panują wysokie temperatury,...
Sensive
Sensive Publikacja: 13.07.2022

Sen jest gwarancją udanego wypoczynku i dobrego stanu zdrowia. Bez właściwego materaca, który zapewni Ci jak największą wygodę, trudno mówić o odpowiednio przespanej nocy. Zwłaszcza latem, kiedy panują wysokie temperatury, warto byłoby móc spokojnie się wyspać bez przegrzewania ciała. Dlatego wybraliśmy nasze najlepsze modele, które zapewniają odpowiednią regulację termiczną i mogą być dobrymi towarzyszami nocnego relaksu w okresie letnim. Sprawdź, jakie materace na gorące dni polecamy.

Chłodniejsze materace na lato – jak je wybrać?

Wysoka temperatura i brak opadów sprawiają, że wiele osób mierzy się z pogorszonym samopoczuciem i ma problemy ze spaniem. Na komfort snu podczas upałów wpływa nie tylko wentylacja samego pomieszczenia, ale też wybór odpowiedniego materaca. Najlepiej, gdyby nie zapadał się on zanadto i zbytnio nie otulał ciała. Dlatego modele z pianką termoelastyczną nie są właściwym wyborem na ten okres.

Nie zaleca się, aby warstwa obłożona pianką termo bezpośrednio stykała się z ciałem użytkownika. Najlepszym rozwiązaniem jest więc materac sprężynowy – o konstrukcji ułatwiającej cyrkulację powietrza w jego wnętrzu. Tego rodzaju modele są lepiej wentylowane niż te z wewnętrzną wyściółką z pianki termoelastycznej. Tym samym użytkowanie ich wiąże się z wyższym komfortem.

Wybierając materac, zwróć również uwagę na jego tkaninę zewnętrzną. Spróbuj znaleźć taki, który ma wyższy procent bambusa, aloesu lub bawełny w pokrowcu, ponieważ te materiały dłużej zachowują świeżość i lepiej przepuszczają powietrze. Warto również zaopatrzyć się w wodoodporną nakładkę, która skutecznie ochroni przed roztoczami i zabrudzeniami.

Sprawdź też: Jak wysypiać się w upały?

Najlepsze materace na gorące dni – nasze propozycje

Na letnie upały zdecydowanie odradzamy zakup materaców wykonanych tylko z pianki termoelastycznej. Zbyt dokładne dopasowanie się do kształtu ciała sprawi, że poczujesz się „pochłonięty” przez podłoże, a co za tym idzie, Twój organizm nie będzie mieć wystarczającej możliwości regulacji temperatury. Trudniej będzie odprowadzić pot i zachować świeżość powierzchni do spania.

Jednak wersje asymetryczne z powodzeniem można użytkować o każdej porze roku. Za przykład może posłużyć materac kieszeniowy Smart Pocket, który z jednej strony ma piankę termo, ale już z drugiej wysokoelastyczną. Ogromną zaletą tego modelu jest również opcja różnicowania stopnia twardości powierzchni – zależnie od tego, na którym pokładzie zdecydujemy się spać.

Na gorące dni optymalne rozwiązanie oferuje materac z piankowym rdzeniem, ale złożonym z kilku warstw wysokoelastycznych, które ułatwiają cyrkulację powietrza. Polecamy model Dream Maker z pianką o podwyższonej gęstości i aż siedmioma strefami twardości.

Oczywiście sama struktura piankowa nie zapewni tak wysokiego komfortu, jak jej połączenie ze sprężynami kieszeniowymi. Dopiero kombinacja tych dwóch elementów umożliwia zmniejszenie energii statycznej materaca – czynnika decydującego, ile ciepła akumulujemy podczas snu. Na przykład materac kieszeniowy Hard Sleep będzie idealnym podparciem dla osób, które uwielbiają twarde powierzchnie do spania lub mają problemy z kręgosłupem. Rdzeń złożony ze sprężyn kieszeniowych został obłożony pianką wysokosprężystą z jednej strony oraz pianką wysokoelastyczną z drugiej. Taka budowa sprawia, że produkt idealnie sprawdzi się jako uniwersalny materac całoroczny.

Ostatnią naszą propozycją na gorące dni jest model Elastic Genius, który wykorzystuje zalety sprężyn kieszeniowych oraz pianek wysokoelastycznych o różnych gęstościach. Dzięki temu materac utrzymuje stałą temperaturę i wspomaga odparowywanie wilgoci z ciała powstałej w wyniku pocenia. Będzie to doskonały wybór dla osób, które szukają stabilnego podparcia i preferują raczej twardsze powierzchnie do spania.

Pamiętaj, że odpowiednio dobrany materac nie tylko decyduje o komforcie odpoczynku, ale też redukuje wilgoć i daje uczucie świeżości. Zadbaj o to, aby wybrany egzemplarz zapewniał Ci wygodę, zdrowy sen o każdej porze roku i idealnie pasował do Twojego łóżka. Możemy wykonać go dla Ciebie w każdym rozmiarze.