Sensive » Blog » Czy łóżko piętrowe jest dobre dla dzieci?
Blog
Porady
czas 4 minut/y

Czy łóżko piętrowe jest dobre dla dzieci?

Łóżko piętrowe to częste marzenie dzieci. Czasami jest to także dobre rozwiązanie, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń dla dwojga dzieci w jednym pokoju. Masz wątpliwości, czy wybrać łóżko piętrowe? Nie wiesz,...
Sensive
Sensive Publikacja: 15.06.2022

Łóżko piętrowe to częste marzenie dzieci. Czasami jest to także dobre rozwiązanie, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń dla dwojga dzieci w jednym pokoju. Masz wątpliwości, czy wybrać łóżko piętrowe? Nie wiesz, jaki materac do niego dopasować, aby zapewnić najmłodszym spokojny sen? Zapoznaj się z kilkoma poradami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Łóżko piętrowe – zalety

Łóżka piętrowe są bardzo popularnym meblem w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Głównie dlatego, że pozwalają zoptymalizować ograniczoną przestrzeń. Tego typu łóżka są funkcjonalne, ponieważ w pełni wykorzystują możliwości nawet niewielkiego pokoju. Przy okazji takie rozwiązanie daje dzieciom intymność. Póki są małe, spanie na jednym materacu może nie stanowić dla nich problemu. Dopiero kiedy będą starsze, zapragną intymności. Gdy maluchy pozostają w tym samym pokoju, łóżka piętrowe są dobrym rozwiązaniem, aby zapewnić im na przyszłość względną prywatność. Takie rozwiązanie uczy także poszanowania wartości, czyli dzielenia jednej przestrzeni z drugim człowiekiem, a jednocześnie możliwość dbania o siebie nawzajem.

Inną z większych zalet zakupu łóżek piętrowych jest ich cena. Większość modeli jest atrakcyjna cenowo, więc jest przystępna dla wszystkich. Zamiast robienia dwóch oddzielnych inwestycji, wydajesz raz i otrzymujesz dwa miejsca do spania w jednym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że większość łóżek piętrowych jest dość praktyczna. Najczęściej mają szuflady, które są funkcjonalnym miejscem przechowywania pościeli, dziecięcych zabawek lub innych drobiazgów.

Kiedy w końcu zdecydujesz się na łóżko piętrowe, możesz wybierać spośród wielu dostępnych modeli. Na rynku znajdziesz kolorowe lub białe meble z bajkowymi elementami. Popularne są także klasyczne wersje drewniane, które nie wychodzą z mody i są idealne do pokoi dziecięcych oraz młodzieżowych. Wiele modeli jest także dostosowanych do najnowszych trendów w aranżacji wnętrz.

Łóżko dla rodzeństwa – postaw na dobry materac

Do łóżka piętrowego musisz dokupić materace. Warto postawić na ich jakość, ponieważ taka powierzchnia wytrzyma lata i niestraszne jej będą także szaleństwa zabaw dzieci. Szczególnie polecamy materace z serii Junior o uniwersalnych wymiarach 80×200 cm. Będą odpowiednie zarówno dla mniejszych dzieci, jak i młodzieży. Na przykład materac piankowy Junior Lateks jest niezwykle sprężysty, a dodatek profilowanej pianki wysokoelastycznej sprawia, że idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika.

Materac piankowy Junior Lateks Sensive

Materac piankowy Junior Lateks Sensive

Ten model jest polecany zwłaszcza alergikom, ponieważ lateks nie przyciąga kurzu, a na jego powierzchni nie rozwijają się szkodliwe mikroorganizmy i roztocza. Zdejmowalny pokrowiec można prać, więc łatwo utrzymać go w czystości.

Druga wersja to materac młodzieżowy Junior Coco, który został wykonany z profilowanej pianki wysokoelastycznej z dodatkową warstwą maty kokosowej.

Materac młodzieżowy Junior Coco Sensive

Materac młodzieżowy Junior Coco Sensive

Takie rozwiązanie jest idealne do zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza między łóżkiem, materacem a ciałem śpiącego. Włókno kokosowe absorbuje wilgoć, ale też dobrze ją oddaje. Dlatego nie dochodzi do nadmiernego zawilgocenia materaca. Pokrowiec, którym jest pokryty, został wyposażony w zamek, dlatego można go swobodnie zdjąć, uprać i założyć.

Czytaj też: Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca dziecięcego?

Na indywidualne zamówienie możemy wykonać również materac piankowy z serii Baby.

Materac piankowy na zamówienie Sensive

Materac piankowy na zamówienie Sensive

Jest to model wykonany z profilowanej pianki wysokoelastycznej z dodatkową warstwą pianki termoaktywnej. To ona pod wpływem ciepła dostosowuje się do kształtu śpiącego. Dzięki temu ciężar ciała jest rozłożony na całej powierzchni materaca.

Decydując się na zakup łóżka piętrowego, miej na uwadze, że dzieci poniżej 6. roku życia nie powinny spać na górnym poziomie. Taki mebel to rozwiązanie na lata, jeśli od razu wybierzesz wersję w młodzieżowym rozmiarze. Wówczas zawsze możesz zmienić łóżko w dwa pojedyncze miejsca do spania.