Sensive » Blog » Jaki ochraniacz na materac sprawdzi się najlepiej?
Blog
Porady
czas 4 minut/y

Jaki ochraniacz na materac sprawdzi się najlepiej?

Odpoczynek w nocy to jeden z podstawowych elementów dobrego samopoczucia. Oprócz spania wystarczającej ilości godzin ważny jest wygodny materac, utrzymany zawsze w jak najlepszym stanie. I właśnie w tym celu...
Sensive
Sensive Publikacja: 18.08.2022

Odpoczynek w nocy to jeden z podstawowych elementów dobrego samopoczucia. Oprócz spania wystarczającej ilości godzin ważny jest wygodny materac, utrzymany zawsze w jak najlepszym stanie. I właśnie w tym celu bardzo pomocny może być ochraniacz na materac. Jaki sprawdzi się najlepiej? Zobacz!

Do czego służą ochraniacze na materac?

Każdy materac jest ubrany w pokrowiec, który pokrywa całą jego powierzchnię i ma na celu jej zabezpieczenie przed szybkim zużyciem. Może mieć też właściwości antyalergiczne. Jednak materiał, z którego jest wykonany, nie chroni przed cieczami. Dlatego ważną funkcję ochraniacza na materac jest zapobieganie jego zniszczeniu przez płyny i inne zabrudzenia.

  • Oprócz płynów takich jak mocz, nieprzemakalny pokrowiec na materac chroni również przed nadmiernym potem, naturalnie produkowanym podczas snu.
  • Pełni funkcję bariery przed pojawieniem się i gromadzeniem roztoczy oraz bakterii.
  • Jest to produkt, który chroni górę i boki materaca.
  • Nieprzemakalny ochraniacz na materac można czyścić łatwiej niż sam materac. Z tego powodu jest sprzymierzeńcem w utrzymaniu higieny w miejscu odpoczynku.

Stosowanie pokrowca na materac pomaga przede wszystkim w pielęgnacji i przedłużeniu żywotności miejsca do spania.

Kiedy stosować pokrowiec na materac?

Dzięki swoim właściwościom ochraniacz na materac poprawia komfort i samopoczucie podczas Twojego snu, a nawet popołudniowej drzemki. Zdecydowanie zastosowanie takiej nakładki wykracza jedynie poza poprawę jakości odpoczynku i zadbanie o czystość powierzchni spania. Warto ją nałożyć, by chronić łóżko przed drobnymi „wypadkami” podczas snu najmłodszych lub osób starszych, które nie mogą kontrolować przepływu moczu podczas snu. Niewątpliwie taki nieprzemakalny pokrowiec na materac ochroni powierzchnię snu przed szybszym zniszczeniem.

Właściwie każdy powinien używać go jako środka pielęgnacyjnego i profilaktycznego. Dzieje się tak, ponieważ jego prawidłowe użytkowanie zapewnia przedłużenie żywotności materaca. Będzie on chroniony przed bezpośrednim działaniem kurzu, potu i różnych cieczy, także tych z jedzenia i picia.

Czytaj też: Jak dbać o materac? Poznaj 6 cennych wskazówek

Jaki ochraniacz na materac wybrać?

Zasadniczo można podzielić ochraniacz na materac na dwa różne typy: jednorazowe i wielokrotnego użytku. Dodatkowo możliwe jest pogłębienie tego rozróżnienia na pikowane i niepikowane, w zależności od ich wykończenia. Wybierając rodzaj ochraniacza na materac, którego zamierzasz użyć, powinieneś mieć na uwadze wszystkie potrzeby i okoliczności, w jakich nakładka będzie używana.

Sprawdź przede wszystkim poniższe kwestie.

  • Prawidłowy rozmiar: ochraniacze na materac produkowane są w różnych rozmiarach. Nie może on zbytnio zwisać, ale też nie może być zbyt wąski. Na przykład nakładka ochronna 90×200 będzie idealna jako ochraniacz na materac do łóżeczka dla dziecka.
  • Wodoodporność: ochraniacz nieprzemakalny na materac zapobiega przedostawaniu się moczu, potu i innych ewentualnych cieczy, hamując nieprzyjemne zapachy, plamy i bakterie.
  • Materiał: ważne jest, by ochraniacz był wykonany z wysokiej jakości tkaniny, bez względu na cel, do którego będzie przeznaczony. Nowoczesna mikrofibra francuska to gęsta i wyjątkowo trwała tkanina, która dodatkowo jest przyjemna w dotyku i nie wydaje dźwięków podczas ocierania się o ciało.
  • Wypełnienie: możesz kupić nakładkę bez wypełnienia, ale wtedy komfort snu ulegnie pogorszeniu. Warto zainwestować w produkt, w którym znajduje się sprężysta, puszysta włóknina, jak np. DreamFill w naszych ochraniaczach z mikrofibry.
  • Możliwość prania w pralce: warto regularnie prać nakładkę, by utrzymać ją i materac w idealnej czystości.
  • Ważna jest ocena, czy materiał ma właściwości antyalergiczne, antyplamiące i antybakteryjne. Wszystko to zapewni większy komfort i spokój całej Twojej rodzinie.

Skoro już znasz znaczenie ochraniacza na materac dla zdrowia użytkowników, a także dla żywotności materaca, nie czekaj i zamów odpowiedni produkt. Zyskasz większe bezpieczeństwo i komfort, a tym samym zapewnisz sobie i bliskim spokojny sen.