Sensive » Blog » Mata kokosowa w materacach
Blog
Porady
czas 4 minut/y

Mata kokosowa w materacach

Preferujesz twardy materac i jesteś zwolennikiem natury? Idealnym rozwiązaniem będzie zakup materaca, którego jedną z warstw tworzy mata z włókna kokosowego. Występuje zarówno w materacach piankowych, jak i sprężynowych. Na...
Sensive
Sensive Publikacja: 14.08.2020

Preferujesz twardy materac i jesteś zwolennikiem natury? Idealnym rozwiązaniem będzie zakup materaca, którego jedną z warstw tworzy mata z włókna kokosowego. Występuje zarówno w materacach piankowych, jak i sprężynowych. Na specjalne życzenie możemy ją dołożyć do dowolnego modelu. Dowiedz się, jakie właściwości i zastosowanie ma mata kokosowa.

Mata kokosowa jest produktem całkowicie naturalnym. Uzyskuje się ją z włókien orzecha kokosowego, które rozkłada się równomiernie i poddaje obróbce termicznej, aby je ze sobą połączyć. Najczęściej stosuje się matę o wysokości 1 cm – to odpowiednia grubość, która pozwala czerpać korzyści ze wszystkich jej właściwości.

Mata kokosowa – jakie ma właściwości?

Mata kokosowa jest dość twarda, dlatego wspomaga uzyskanie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Zapobiega zapadaniu się ciała, więc jest często spotykana w materacach piankowych.

Wkład kokosowy do materaca pochłania wilgoć i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu materac z taką warstwą wykazuje doskonałe właściwości antyalergiczne. Nie musisz obawiać się przy tym zagnieżdżania w macie „nieproszonych gości”. O ile robaki mogą rozwijać się w materacach z gryką, o tyle materace z warstwą kokosową nie wiążą się z takim ryzykiem.

Cenne właściwości maty kokosowej sprawiają, że znajduje ona zastosowanie nie tylko w produkcji materacy. Coraz częściej można spotkać specjalne nakładki na powierzchnię do spania wykonane z włókna kokosowego. Pozwala to nie tylko przedłużyć żywotność łóżka, ale również wyrównać powierzchnię oraz zwiększyć jej twardość.

Czytaj również: Kanapa z funkcją spania – dlaczego nie?

Mata kokosowa w materacach – dla kogo?

Mata kokosowa polecana jest osobom o większej masie ciała lub lubiącym spać na twardych powierzchniach. Dlaczego? Wkład kokosowy do materaca nie tylko nie daje wrażenia zapadania się, ale przede wszystkim zapewnia właściwe podparcie. Z tego powodu takie modele są idealne dla osób z wadami postawy – spanie na takiej powierzchni nie pogłębia ich, a i może pomóc je zmniejszyć.

Materace z matą kokosową będą odpowiednie dla alergików – z uwagi na dobrą cyrkulację powietrza. Zapobiega to namnażaniu się grzybów i roztoczy.

Sprawdź też: Materac dla alergika – jaki wybrać?

Jaki materac z wkładem kokosowym kupić?

Mata z włókna kokosowego dostępna jest w materacach piankowych i sprężynowych. To, na jaki model się zdecydujesz, zależy wyłącznie od twoich preferencji – zarówno pod kątem stopnia twardości, jak i wykorzystanych materiałów.

My – jako producent – polecamy m.in. takie modele jak:

  • materac piankowy Dream On– z rdzeniem z wysokoelastycznej pianki (HR) o grubości 15 cm uzupełnionym matą kokosową i pianką termoelastyczną;
  • materac kieszeniowy Hard Pocket – z wkładem ze sprężyn kieszeniowych, z warstwą maty kokosowej, obłożony obustronnie pianką poliuretanową.Materac piankowy Dream On

 

Materac sprężynowy Hard Pocket

 

Asortyment jest znacznie szerszy, dlatego z łatwością znajdziesz coś dla siebie. A jeśli żaden z dostępnych modeli nie będzie odpowiedni, możesz zamówić materac na wymiar.

Materac z warstwą kokosową – to się opłaca

Zastanawiasz się, czy materac z warstwą kokosową będzie dobrą inwestycją? Oczywiście, że tak.

  • O taki materac nie trzeba specjalnie dbać – wystarczy tylko od czasu do czasu wietrzyć go i unikać zalania wodą.
  • Modele z matą z włókna kokosowego nie odkształcają się – dzięki temu wyróżniają się dużą żywotnością.
  • Mata kokosowa w materacu wcale nie podnosi jego kosztu – z łatwością znajdziesz modele w przystępnych cenach.

Nie wiesz, jaki materac z matą kokosową sprawdzi się w twoim przypadku? Nasi doradcy służą wsparciem – zapraszamy do kontaktu.